Leasing automobilů

Leasing automobilů přestavuje čím dál oblíbenější formu financování koupě nového vozu. Na českém trhu působí více než stovka firem zapsaných u České leasingové a finanční asociace, které se leasingem automobilů zabývají. Při výběru je tedy na místě jistá obezřetnost, neboť rozdíl mezi výší úrokových sazeb nebo pojištění dosahuje řádově tisíců.

Při volbě leasingové společnosti je nutné brát v úvahu několik faktorů. Prvním z nich je vybrat si tu správnou firmu. Jistým vodítkem by mohlo být členství v ČLFA, délka působení na trhu leasingu automobilů či kapitálové zajištění. Následujícím krokem je zkontaktování a náštěva společnosti. Ty vám vypočítají předběžnou kalkulaci splátek. Musí nabídnout několik možností včetně té pro vás finančně nejvýhodnější. Potom vám bude předložen formulář žádosti o leasing, který obsahuje vaše osobní údaje a doklad o výši příjmů. Podle toho se leasingová společnosti rozhodne, zda financovat koupi vašeho auta či ne.

Předmětem leasingu automobilů jsou pochopitelně osobní a nákladní automobily, ale i motocykly, dopravní technika nebo stavební a manipulační technika. Doba trvání běžné leasingové smlouvy je 36 až 72 měsíců a akontace (první mimořádná splátka) se pohybuje mezi 0% a 70%.

Rozdíl mezi leasingem automobilů a běžným úvěrem

Obecně platí, že leasing automobilů je rychlejší a dostupnější. Máte při něm možnost variability splátek a společnosti po vás nebudou chtít bůhvíjaké ručení. Nepožadují například ručitele, ale stačí jim dostatečná výše vašich příjmů. Co týká administrativy leasing automobilů tedy představuje tu schůdnější variantu. Plusové body v kolonce běžný úvěr jsou dva. Úvěr není zatížen DPH a při této formě financování se vůz okamžitě dostává do vašeho osobního vlastnictví.